Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Blesky

Jak vybrat blesk?

Při výběru externího blesku je důležité ujasnit si, na co jej budu používat. Potřebuji posílit výkon interního blesku nebo chci profesionální blesk na profesionální fotky? Důležitá kriteria, podle kterých se rozhodovat jsou: žánr fotografie, cena, výkon a funkce.

 

Jaký potřebuji výkon - dosah?

Pro dosvícení standardních interiérů a prostorů do cca. 5 m  postačí nejzákladnější blesky. Ty často disponují částečným vyklápěním, takže umožňují i kreativní focení a laborování s rozptylem a odrazem světla.

Jaké jsou nejčastěji využívané funkce?

Pokud blesk plně spolupracuje s fotoaparátem při měření expozice (TTL), vystačí si fotograf nejčastěji s vyklápěcí hlavou, rozptylovou difusní destičkou a korekcí záblesku.

 

Potřebuji více blesků?

Systémové blesky je možné navzájem propojovat a vytvářet tak vícezážehovou soustavu. Taková soustava zpravidla osvětluje focený objekt z více stran, ten se pak stává plastičtějším a eliminuje se intenzita stínu způsobeného jedním bleskem.

 

Je standardní blesk vhodný na makro?

Makro blesky

Standardní externí blesk je určen na práci ve vzdálenosti řádu metrů. Není vhodný pro přesná měření v řádu centimetrů na krátké vzdálenosti, kdy je potřeba velmi jemného zážehu. Na tento žánr fotografie se používají speciální makro blesky.

 

Porovnat blesky