Nejnovější recenze ze sekce Blesky k fotoaparátům

Fomei LED MINI RGB 5

Fomei LED MINI RGB 5

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. dubna 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Dobře se drží a je skladná
  • Všemožné druhy svícení a homogenita světla
  • Rychlé nabíjení s možností svícení a nabíjení současně
  • Zábavná aplikace k dálkovému ovládání svítilny
  • Odolnost svítilny je dost nízká
  • Aplikace neposkytuje bezpečnostní záruky, a přitom požaduje rozsáhlá přístupová práva
  • Další v textu

Nejsem fotograf jen mě zajímají svítilny, a tak jsem si ji koupil na odzkoušení. Před mnoha lety jsem marně hledal svítilnu na čtení knížek. Tato svítilna moje tehdejší představy překračuje téměř ve všech směrech. Homogenita světla je skvělá i bez rozptylného filtru, nastavitelná intenzita, a navíc i barva světla. Svítilna je příjemně lehká a padne do ruky, navíc s možností upnutí na stativ či jiného držáku (existuje velká nabídka držáků pro křížové lasery). Plné nabití je rychlé, trvá něco málo přes dvě hodiny. Filtry nepoužívám, pro představu rozptylný filtr sníží jas v přímém směru přibližně o 35 % a voštinoví o 25-32 % (některé diody jsou totiž přímo pod přepážkou voštiny). Má i nevýhody. Zapínací tlačítko je nepříjemně malé, vodotěsnost téměř nulová (jen na straně s magnety je na 44 větracích otvorů velikosti cca. 2 na 1 mm). Magnety jsou slabé, zapuštěné tak že se nedotknou kovu, na kterém mají držet, navíc jak jsem zjistil nejsem první, kterému magnet upadl. Stačil na to pád z metrové výšky na koberec. Ukazatel stavu nabití je špatně čitelný a značně nepřesný. Šikovně však ukazuje plné nabití písmeny “OK”. Při nabíjení je v režimech CCT a HSI omezena velikost svícení světla na max 70 %. Aplikace na dálkové ovládání není v češtině. Odzkoušel jsem na tabletech aplikaci pro Android i Apple. Dá se říci, že na Apple fungovala aplikace lépe ale problémy se vyskytli u obou obzvláště ve zvláštních efektech a mixování hudby. Připravte se, že aplikace bude vyžadovat přístup k poloze a multimédiím jako natáčení videa a zvuku, fotkám atd. Nepovolení vede k zaseknutí aplikace v dotčených úlohách. Aby aplikace fungovala musíte provézt spárování. Pro Android doporučují tento postup. Na zařízení s aplikaci první zapněte Bluetooth pak spusťte aplikaci a přejděte na nastavení “Device”. Na svítilně proveďte reset a přejděte na “ID****” (kód svítily). V aplikaci klepněte na plus “Add Device”. Mělo by se vám ukázat jméno vašeho světla. Klepněte na plus a počkejte až se změní na symbol provedeno. Pak vyskočte kliknutím na “Add Device” a dále na ikonu vašeho světla. Ukáže se vám barevný kruh, kde si prstem nastavte barvu, změnu byste měli vidět na změně svitu svítilny. Odinstalace spárování. Přidržte prst na ikoně svého světla, až se vám rozbalí nabídka, kde vyberete “Delete Device”. Potvrďte “Delete” a na svítilně proveďte restart. Pokud chcete svítilnu spárovat s jiným zařízením, nebo provést znovu spárování potom co jste svítilnu spárovaly s jiným zařízením. Není třeba svítilnu odinstalovat. Musíte však na svítilně provést restart, a to někdy i opakovaně. Pak postupujete jako při prvním spárování. Na Apple to chodí dost obdobně akorát názvy jsou mírně odlišné a gesta záleží na vašem nastavení. Komunikace aplikace se svítilnou je dost jednosměrná. Aplikace rozkazuje a svítilna si nesmyslné pokyny vykládá po svém. Než to prokouknete kontrolujte si skutečný stav na displeji svítilny. Stav nabití svítilny v aplikaci neuvidíte. Zajímavá je funkce nastavení barvi svitu svítilny nasátím barvy z fotky či záběru. Barevnost podání barev však není zcela věrná, možná jen po odborném vyladění. Užitečná je také možnost svítilnu vypnout (na svítilně svítí jen displej) a zapnout. I přes víše řečené je ovládání přes aplikaci dost pohodné, a navíc i zábavné.

Godox TT350O pro MFT

Godox TT350O pro MFT

Ověřený zákazník MALL.CZ tony

Přidáno: 2. dubna 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

• pro můj foto ok(váha,ovládání,cena!)
Yongnuo YN585EX pro Pentax

Yongnuo YN585EX pro Pentax

Ověřený zákazník PhotoTools.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. března 2023

Zakoupeno v PhotoTools.cz

český návod ke stažení u obchodníka, blesk funguje bez problému.

Godox V860III-N pro Nikon

Godox V860III-N pro Nikon

Ověřený zákazník Alza.cz Jirka

Přidáno: 20. března 2023

(naposledy upraveno 20. března 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

• LED pilotní světlo
  • vysoké směrné číslo

Ověřený zákazník 4studio.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. března 2023

Zakoupeno v 4studio.cz

• Vybráno podle srovnání s jinými produkty a podle zkušenosti s podobnými výrobky vychází dobrý poměr cena/výkon.
Hähnel Modus 600RT MK II pro Nikon

Godox TT685IIN pro Nikon

Ověřený zákazník MALL.CZ Jura

Přidáno: 5. března 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

Je to můj první blesk, takže nemohu porovnat. Navíc jsem ještě nestihl moc nevyzkoušet, ale zatím si myslím budu spokojen. Podle toho, co jsem si o blesku zatím našel, ani všechny funkce nevyužiji. Zpracování je celkově dobré, menu se zdá být přehledné a výkon blesku dostatečný (prověří čas). S mým starým nikonem D60 bezproblémů komunikuje. Jediné co bych vytknul, je absence českého návodu v balení. Resp. dostal jsem cosi nakopírovaného, ale evidentně docházel toner, takže je půlka téměř nečitelná. Za mě za tu cenu dobrá koupě.

Godox Speedlite TT685IIN X2 Trigger kit Nikon

Godox Speedlite TT685IIN X2 Trigger kit Nikon

Ověřený zákazník FotoŠkoda JGS

Přidáno: 23. února 2023

Zakoupeno v FotoŠkoda

• výkonný, dobře vybavený blesk i řídící jednotka
  • super dálkové řízení blesku mimo tělo foťáku
  • potřeba baterií do každého přístroje
  • při použití na zrcadlovce trochu nabyde objem i hmotnost sestavy

Zatím je brzy na hodnocení, po prvním vyzkoušení se zdá, že jsem tímto výrobkem vyřešil moji potřebu.

Godox Speedlite TT685IIO Olympus

Godox Speedlite TT685IIO Olympus

Přidáno: 22. února 2023

• Zajímavé konstrukční řešení
Godox TT685 II Sony + X2T

Godox TT685 II Sony + X2T

Ověřený zákazník Godox.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. února 2023

(naposledy upraveno 20. února 2023)

Zakoupeno v Godox.cz

Funguje výborně, při párování pomůže video na youtub

Zakoupeno v FotoŠkoda

• výborný, na makroblesk dost výkonný, skvělé možnosti nastavení i použití, na objektiv i na stojánek
  • zatím žádná

Ověřený zákazník 4studio.cz Peters

Zakoupeno v 4studio.cz

kvalitní blesk za dobrou cenu

Godox TT685 II Nikon + X2T

Godox TT685 II Nikon + X2T

Ověřený zákazník Godox.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. února 2023

Zakoupeno v Godox.cz

• blesk je výborný, nastavení OK, výkon odpovídá, TTL funguje přesně a korektně, nastavení manuálu až na 1/256 je dobré na optické odpalování jiných blesků, funkce TCM je výhodná. Komunikace s X2T na straně blesku dobrá, ale X2T není plně funkční, viz dále.
  • X2T nepracuje ani dle návodu, ani dle Yotube instruktážního videa, nelze využít předvolby skupin a nepřenáší některé funkce, jako korekci blesku. Navíc nefunguje zámek na sáňky. Budu řešit s dodavatelem.

Ověřený zákazník Megapixel.cz zdenytka

Přidáno: 31. prosince 2022

Zakoupeno v Megapixel.cz

Zatím se učím, ale jsem spokojená, už teď mám dobré fotky.

Přidáno: 26. prosince 2022

Zakoupeno v FotoŠkoda

• potřebovali jsme univerzální blesk a jsme nadmíru spokojení
  • prozatím ho používáme dva dny, vyzkoušeno v domácnosti, v kostele, v prostředí kulturního domu - všude naprostá pecka!
  • skladný, přesto výkonný
  • intuitivní ovládání, široká škála využití
  • pro začínající fotografy, ale rozhodně ho využijou i pokročilí nadšenci
Godox TT350C pro Canon

Godox TT350C pro Canon

Ověřený zákazník FotoŠkoda Miroslav

Přidáno: 8. prosince 2022

(naposledy upraveno 3. ledna 2023)

• Nic mne nenapadlo
Godox TT350S pro Sony